Antalya Turizm Fuarı başladı
Reklam

Antalya Turizm Fuarı başladı

Antalya'nın 20 yıl aradan sonra düzenlenen ilk fuarı olan Antalya Turizm Fuarı başladı. 28-30 Ekim tarihlerinde ziyaretçilerine ağırlayacak fuara uluslararası alanda faaliyet gösteren tur operatörleri, seyahat acenteleri, oteller ve otel zincirleri ile tedarikçiler katılıyor.

28 Ekim 2019 - 21:41 - Güncelleme: 28 Ekim 2019 - 23:07
Reklam

Antalya Turizm Fuarı, kapılarını ziyaretçilere açtı. 20 yıl sonra Antalya’da düzenlenen ilk turizm fuarı olan fuar, 28 - 29 Ekim tarihlerinde ziyaretçilerini ağırlayacak. Antalya Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen turizm fuara uluslararası düzeyde ve Türkiye'de faaliyet gösteren tur operatörleri, seyahat acenteleri, oteller ve otel zincirlerinin yanı sıra seyahat teknolojilerinin ve turizm sektörü tedarikçileri yoğun ilgi gösterdi. 

Sektörü nabzını tutan Workshop'lar

Fuarda düzenlenen workshop’lar kapsamında turizm teknolojileri, online platformlar, gastronomi, turizmde insan kaynakları, satış ve pazarlama, medya, otel yönetimi, dijital çağda acenta ve tur operatörlerinin yeri ve önemi, MICE, eğlence konu başlıkları ele alındı.

Ayrıca Antalya Turizm Fuarı'nda Almanya ve Rusya gibi başlıca pazarların uzmanları tarafından analizler ve turizmin tüm aktörleriyle yapılan beyin fırtınası toplantıları turizmcilere yeni perspektifler adına önemli katkılar sundu.

'Fuarı üç ay gibi kısa bir sürede gerçekleştirdik'

Antalya Turizm Fuarı’nın resmi açılış konuşmasını GM Center ve Antalya Turizm Fuarı’nın Kurucusu Selçuk Meral yaptı. Antalya’da, turizmin kalbinde bu organizasyonu yapmaktan dolayı gururlu olduklarını ifade eden Selçuk Meral; “Bu fuarı, üç aylık kısa bir süre içerisinde gerçekleştirmenin gururunu yaşamaktayız. Bu heyecanı bizimle paylaşan Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) başta olmak üzere; sponsorlarımız Calista Luxury Resort, Anex Tour, FTI Group, Pegas Touristik, Corendon Airlines’a ve KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Sayın Ünsal Üstel’e sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum. Bizlere tüm imkanlarını sundular. Onlarla birlikte bu işi başardık. Katılımcı firmalarımıza desteklerinden ötürü teşekkürü bir borç bilirim. Ayrıca GM Center Ekibime canı gönülden çalışmaları için teşekkür ederim. Bize inanan herkese çok teşekkürler” dedi. 

Ayhan: Türkiye'nin her zaman yanında olacağız

FTI Turkey Direktörü Hicabi Ayhan ise konuşmasına; “FTI Group, son yıllarda olduğu gibi bugün de Türkiye’nin yanında olmaya devam edecektir. İyi zamanda da kötü zamanda da Türkiye’nin yanındayız” diyerek başladı.

Türkiye’nin yanında olduklarını; Türkiye’ye yönelik ulaştıkları yolcu sayılarıyla ispat ettiklerini ifade eden Hicabi Ayhan; “Her zaman Türkiye’nin yanında olacağız. Gelecek yıllarda da Türkiye ile ilgili her türlü organizasyonda sizlerin yanında olacağız. Bu muhteşem organizasyonu gerçekleştiren GM Turizm ve Yönetim Dergisi’ni kutlarım. İlk yılında gerçekten başarılı bir organizasyona imza attılar. Antalya Turizm Fuarı’nın gelecek yıllarda büyüyerek devam edeceğine canı gönülden inanıyorum ve kendilerini tebrik ediyorum” dedi.

Fuar bizi oldukça memnun etti

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Cahit Şahin ise, Antalya Turizm Fuarı açılış konuşmasına KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Ünsal Üstel’e ve katılımcılara teşekkürlerini sunarak başladı.

Cahit Şahin konuşmasının devamında “Turizm sektörünün tüm paydaşlarını Antalya ve ülke turizmi için böyle önemli bir organizasyonda bir arada görmek bizleri son derece mutlu etti. Özellikle Antalya Turizm Fuarı olarak bir ilki gerçekleştiren GM Center ve Antalya Turizm Fuarı Kurucusu Selçuk Meral ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Bu önemli organizasyonun devamının geleceğine inancımız sonsuzdur” şeklinde konuştu.

KKTC Turizm ve Çevre Bakanı: Anavatanın desteğine ihtiyacımız var

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, ilk olarak Antalya Turizm Fuarı’nı düzenleyen GM Center ve Antalya Turizm Fuarı Kurucusu Selçuk Meral ve ekibine böyle bir organizasyona imza attıkları için teşekkürlerini sunarak başladı.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin lokomotif sektörünün turizm olduğunu vurgulayan Bakan Ünal Üstel; eşsiz güzelliklere ve tarihi zenginliklere sahip olan Kuzey Kıbrıs’ın uluslararası arenada baskı altında ve önemli ambargolarla karşı karşıya olduğuna dikkat çekti. 

50 bin turist seviyesinden 2 milyon turiste

Deniz ve hava ulaşımında ambargo uygulandığını Kuzey Kıbrıs’a yönelik direkt uçuşların olmadığını belirten Bakan Üstel; “bu zorlu koşullara rağmen turizmde bin yatak kapasitesiyle çıktığımız bu yolculukta bugün 26 bin yatak kapasitesine ulaştık. 50 bin turist rakamından 2 milyon turist seviyesine ulaştık. 2025 yılı için hedefimiz; 2 milyon turist ve 2 milyar dolar turizm geliri… Her ne kadar zorlu koşullar içerisinde olsak da Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti olarak anavatan Türkiye Cumhuriyeti ile yolumuzda ilerleyeceğiz ve koyduğumuz hedeflere ulaşmak için ne gerekiyorsa anavatan Türkiye Cumhuriyeti ile yapacağız” dedi.

Anavatan Türkiye birinci sırada

Kuzey Kıbrıs turizminin en çok pay aldığı ülkenin Türkiye, ikinci sırada ise Avrupa pazarının olduğunu ifade eden Bakan Üstel; iki toplumu birbirine bağlayan, tarihten gelen güçlü bağlar sayesinde önümüzdeki süreçte de koydukları hedeflere ulaşacaklarına inandıklarını belirtti.

Bakan Üstel'den Türkiye'den Kıbrıs'ı görmesi talebi

Kuzey Kıbrıs’a yönelik uygulanan izolasyon politikası nedeniyle Türkiye’nin desteğine ihtiyaç duyduklarını yineleyen Üstel; “Sizlerden isteğim: Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan her insanın bir kez olsun Kuzey Kıbrıs’ı görmesidir. Kuzey Kıbrıs’ı pazarlayan tur operatörlerinin dışında geri kalan tur operatörlerinin de Kuzey Kıbrıs’a gelmeleri ve Kıbrıs’ın güzelliklerine şahit olmalarıdır. Kuzey Kıbrıs’ı her platformda öne çıkarmanızı işitiyoruz. Sizlere ihtiyacımız var. Kuzey Kıbrıs’ın size ihtiyacı var o yüzden bugün buralardayız ve sizlerle birlikteyiz” dedi.

Sabah saat 10:00 sıralarında kapılarını ziyaretçilerine açan fuarın açılışı saat 17:00 sıralarında gerçekleşen açılış kokteyli ile gerçekleşti.

THE CRUISE LIFE

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Marmarisin eşsiz koyları milyonluk yatları ağırlıyor
Marmarisin eşsiz koyları milyonluk yatları ağırlıyor
Dünyanın en büyük gastronomi müzayedesi için güçlerini birleştiriyorlar
Dünyanın en büyük gastronomi müzayedesi için güçlerini...