ANTAB, Antalya’yı kucaklayacak
Reklam

ANTAB, Antalya’yı kucaklayacak

Batı Antalya Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi Altyapı Hizmet Birliği (BATAB)’ın ismi Antalya Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi Altyapı Hizmet Birliği (ANTAB) olarak değiştirildi. Önceden sadece Batı ilçelerini kapsayan birlik, bundan sonra tüm Antalya’yı kucaklayacak.

20 Eylül 2019 - 09:58
Reklam

2008 yılında dönemin Antalya Valisi Alaaddin Yüksel’in öncülüğünde kurulan Batı Antalya Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi Altyapı Hizmet Birliği (BATAB), hedef büyüttü. Pazartesi günü gerçekleştirilen olağanüstü toplantıda tüzük değişikliği yapılarak ismi Antalya Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi Altyapı Hizmet Birliği (ANTAB) olarak değiştirilen Birlik, bundan sonraki süreçte Antalya’nın 19 ilçesini kapsayacak. Birliğin 2008 yılındaki kuruluşundan bu yana özverili çalışmalarını hiç eksik etmeyen Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Birlik Müdürü Mustafa Gürbüz, turizme yönelik çalışmaların bütüncül bir anlayışla yapılmasının hedeflendiğini bildirdi.

“Bütüncül anlayışla hizmet”

Yeni düzenlemeyle Birliğin 19 ilçeyi kapsar hale geldiğini, Antalya’daki bütün ilçelerdeki konaklama ve deniz turizm tesislerinin de birliğin içinde olacağını kaydeden Gürbüz; “Şehrimizin geçim kaynağı olarak önde gelen iki sektörü var. Birisi turizm, diğeri tarım. BATAB, yalnızca Antalya’nın Batı bölgelerini ihtiva eden, Bakanlar Kurulu kararıyla oluşturulmuş tüzel kişiliğe sahip bir turizm birliği. Turizmin gelişimine katkı koymak, turizme yönelik teknik ve altyapının işletilmesi, bu yöndeki kaynakların birleştirilmesi, Antalya’nın dünya nezdindeki tanınırlığının daha da artırılması, bölgeye bütüncül bir anlayışla hizmet verilmesinin sağlanması ve turizme yönelik çalışmaların bütüncül bir anlayışla yapılması hedefleniyor. Bunu yaparken de Antalya’nın tüm ilçelerini kapsar nitelikte bir anlayışla, birliğin büyümesi hedeflendi. Onun için de tüzük değişikliğiyle isminin Antalya Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi Altyapı Hizmet Birliği (ANTAB) olarak değiştirilmesine karar verildi” dedi.

Bütün Belediyelere davet mektubu gönderilecek

Antalya Valisi Münir Karaloğlu’nun tüzük değişikliğini onaylamasını müteakiben bütün belediyelere davet mektubu gönderileceğini bildiren Gürbüz, “Belediyeler davet edilerek birliğe katılımları sağlanacaktır diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Birlik hakkında

2008 yılında dönemin Antalya Valisi Alaaddin Yüksel’in öncülüğünde 5355 sayılı Mahalli İdare Birlikleri Kanunu’nun 4. maddesi ve 2634 sayılı Turizmi Teşvik Kanunu’nun 3. maddesine göre, Resmi Gazete’nin 13.02.2008 tarih 26786 sayılı nüshasında yayımlanan, Bakanlar Kurulu’nun 04/02/2008 tarih ve 2008/13227 sayılı kararıyla Antalya Boğaçayı, Çandır Çayı ve Göksu Çayı Turizmi Koruma ve Gelişim Bölgesi Alt Yapı Hizmet Birliği olarak kurulan Birliğin adı, Birlik Meclisinin 25.05.2010 tarih ve 03 sayılı kararıyla Antalya Konyaaltı Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi Altyapı Hizmet Birliği (KONTAB) olarak değiştirildi. Kemer Belediyesi’nin birliğe katılımıyla Birlik Meclisinin 28.05.2015 tarih ve 07 sayılı kararı ile adı Batı Antalya Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi Altyapı Turizm Birliği (BATAB) olarak değiştirilen Birliğe, 2016 yılında Döşemealtı Belediyesi de katıldı. Şimdiye kadar Batı ilçelerini kapsayan, hâlihazırda Konyaaltı ve Döşemealtı Belediyelerinin üye olduğu Birliğin bundan sonraki faaliyet alanı tüm Antalya.

THE CRUISE LIFE


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Turizm rekora doğru ilerliyor
Turizm rekora doğru ilerliyor