Adrasan’da yılda 250 bin günübirlik tekne turu satılıyor
Reklam

Adrasan’da yılda 250 bin günübirlik tekne turu satılıyor

DTO Antalya Şube Başkanı Ahmet Çetin, Adrasan’da yılda 250 bine yakın insanın günübirlik tekne turu satın aldığını belirterek, “Adrasan çıkışlı turlar büyük ilgi görüyor. Burada ciddi bir deniz turizmi ticareti var. Ancak bu kapasiteye uygun indirme, bindirme yapacak bir iskele yok” dedi.

29 Mayıs 2019 - 12:14
Reklam

Deniz Ticaret Odası (DTO) Antalya Şube Başkanı Ahmet Çetin, Adrasan’da yılda 250 bine yakın insanın günübirlik tekne turu satın aldığını belirterek, "Adrasan çıkışlı turlar büyük ilgi görüyor. Burada ciddi bir deniz turizmi ticareti var. Ancak bu kapasiteye uygun indirme bindirme yapacak bir iskele yok" dedi.

‘Adrasan’da ciddi bir deniz turizmi ticareti var’

DTO Antalya Şubesi’nin Mayıs ayı meclis toplantısında konuşan DTO Antalya Şube Başkanı Ahmet Çetin, denizciler olarak yeni sezona iyi bir giriş yaptıklarını söyledi. Adrasan’da yaşanan iskele sorunlarına değinen Çetin, kentti yılda 250 bine yakın insanın günübirlik tekne turu satın aldığını belirtti. Adrasan çıkışlı turların büyük ilgi gördüğünü kaydeden Çetin, "Burada ciddi bir deniz turizmi ticareti var. Ancak bu kapasiteye uygun indirme bindirme yapacak bir iskele yok. Projesi var ama bu projenin iki yıldan önce hayata geçmesi pek mümkün gözükmüyor. Adrasan çıkışlı deniz turları Antalya’nın en popüler deniz turları. Adrasan için gerekli olan iskele proje tamamlanmış ve kurum görüşleri alınmıştır. 2019 yılı içerisinde ihalesinin yapılacağına inanıyoruz. Bu zaman zarfı içerisinde teknik özelliği zayıf iskeleler kuvvetlendirilerek” diye konuştu.

‘Marinalara rezervasyonlar arttı’

DTO Antalya Marina ve Çekek Yerleri İhtisas Komisyonu Başkanı Hasan Kaçmaz ise, bölgedeki marinalar ve kullanım kapasiteleri, marinalardaki gelişim ve ilgili projeler hakkında üyeleri bilgilendirdi. Hasan Kaçmaz, bu yıl bölgelerden aldıkları bilgilere göre marinalara rezervasyonların arttığını söyledi.

THE CRUISE LIFE


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'Temmuz’un ilk haftasında 27 bin yabancı turist geldi'
'Temmuz’un ilk haftasında 27 bin yabancı turist geldi'
Salda Gölü'nde sigara içmek yasaklandı
Salda Gölü'nde sigara içmek yasaklandı