ABD’li cruise şirketleri Kuşadası’nı yeniden programlarına...
Reklam

ABD'li cruise şirketleri Kuşadası'nı yeniden programlarına aldı

Royal Caribbean Türkiye Genel Müdürü Alper Taşkıranlar, “ABD’li şirketlerinin tekrar Kuşadası limanını programlarına almasını Türkiye için çok önemli olarak değerlendiriyoruz. Bu sayede ülkemize çok ciddi bir döviz girdisi olacak” dedi.

16 Mayıs 2019 - 11:49 - Güncelleme: 20 Mayıs 2019 - 17:20
Reklam

Royal Caribbean Türkiye Genel Müdürü Alper Taşkıranlar, “ABD’li şirketlerinin tekrar Kuşadası limanını programlarına almasını Türkiye için çok önemli olarak değerlendiriyoruz. Bu sayede ülkemize çok ciddi bir döviz girdisi olacak” dedi.

Royal Caribbean Türkiye Genel Müdürü Alper Taşkıranlar kruvaziyer sektörü adına içinde bulunduğumuz 2018-2019 sezonunun toparlanmanın başladığı bir dönem olarak nitelendirerek, “Amerikalı Cruise şirketlerinin tekrar Kuşadası limanını programlarına almasını Türkiye için çok önemli olarak değerlendiriyoruz. Bu sayede geçmiş yıllarda ğu gibi ülkemize çok ciddi bir döviz girdisi olacak” diye konuştu.

Yenilenecek İstanbul seçimleri tatil planlarının yeniden gözden geçirilmesine . Royal Caribbean Türkiye Genel Müdürü Alper Taşkıranlar müşterilerine rezervasyonlarını ücretsiz olarak değiştirme imkanı sunduklarını belirterek, “Sadece erteleme değil genel olarak ele aldığımızda seçim atmosferi, misafirlerimizin kendi lüksü olarak adlandırdığımız “tatil” planlarını yapmalarını ve seyahate karar vermelerine etki etmektedir. Havayollarında ğu gibi seyahat başlangıç/bitiş tarihi 23 Haziran tarihini içerisine alan tur satın almış olan misafirlerimize ücretsiz değişiklik imkânı sunuyoruz. Değişiklik sonrası açılan kontenjanlarımız için İstanbul dışında ikamet eden misafirlerimize özel avantajlar ile rezervasyon yapma imkânı sunuyoruz” ifadelerini kullandı.


1 haftalık seyahatte üç ülke görme imkanı

2018-2019 sezonunda kruvaziyer sektörünün toparlanmaya başladığını ifade eden Taşkıranlar, “Kruvaziyer sektörü olarak toparlanmanın başladığı bir dönem olarak nitelendirebiliriz ,son yıllarda Türk misafirlerin cruise ilgisi çok fazla gemilerin lüks ve konforlu olması, fiyatların çok cazip olması üstelik 1 haftalık seyahatte en az 3 ülke görme imkanları var bu durum misafirlerimizin ilgisini çok arttırıyor” diye konuştu.

Türk Lirası olarak ilan ettikleri turların satışlara etkisinin pozitif ğunu ifade eden Taşkıranlar, “Döviz kurlarındaki dalgalanma karşısında dövizle satış yerine Türk Lirası olarak ilan edilen kampanyalı turlarımızın bu artışa etkisi kça yüksek. Amerikalı Cruise şirketlerinin tekrar Kuşadası limanını programlarına almasını Türkiye için çok önemli olarak değerlendiriyoruz. bu sayede geçmiş yıllarda ğu gibi ülkemize Çok ciddi bir döviz girdisi olacak” dedi.

‘Üç gemi yanaşabiliyor’

İstanbul limanının kapasitesinin artmasının kruvaziyer sektörü için çok önemli ğuna vurgu yapan Taşkıranlar, mevcut hali ile limana sadece üç geminin yanaşabildiğini söyledi. Taşkıranlar, “Kruvaziyer sektörü için en temel sorun şu anda gemilerin İstanbul Limanı'nı programlarına alamamalarını söyleyebilirim. İstanbul çok önemli bir destinasyon tüm dünyada ve tüm turistlerin hayranlıkla görmek istediği bir yer. Bunun en büyük sebebi her köşesinde tarih ve kültürün bir arada olması .Galataportun tamamlanması ile çok önemli ve çok güzel bir proje olacak. Fakat buraya 3 gemi yanaşabiliyor. Bu kapasitenin İstanbul gibi bir yerde ilerleyen yıllarda çok daha artması gerektiğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

İstanbul'da yakın zamanda yeni bir liman beklediklerini ifade eden Alper Taşkıranlar, “Aldığımız duyumlara göre yakın zamanda yeni liman ihalesi gerçekleştirilecek. 2020 ve 2021 yılları için aldığımız sinyaller gemi şirketlerinin İstanbul da yeni liman ihalesi ile ilgili haberleri çok yakından takip ettiklerine işaret ediyor ve İstanbul ‘a yeniden göz kırpıyorlar” diyor.

THE CRUISE LIFE


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Azap Gölü’nde ekoturizm faaliyetleri yaygınlaşacak
Azap Gölü’nde ekoturizm faaliyetleri yaygınlaşacak
Danimarkalı turist Alanya'da tatilin tadını çıkarıyor
Danimarkalı turist Alanya'da tatilin tadını çıkarıyor