9 günlük tatilde yerli yabancı turist akını
Reklam

9 günlük tatilde yerli yabancı turist akını

9 günlük bayram tatilinde son iki haftaya giren tatilciler, yaz mevsimine denk gelen bayram ile genellikle yazlık destinasyonları dolduracak.

23 Mayıs 2019 - 13:37
Reklam

Bayram için tatil hazırlıkları devam ediyor. Son iki haftaya giren tatilciler; yaz mevsimine denk gelen bayram ile genellikle yazlık destinasyonları dracak.

Bayramı yüzde 100 dolulukla kapatması beklenen kıyı otellerinin yanı sıra 9 günlük tatil alternatif turizm güzergahlarına da büyük hareket getirecek. Tematik ve kültür turlarının da tatilin adresi olması beklenirken, en yoğun rotalar ise Kapadokya, GAP, Karadeniz olacak.

En yoğun rotalar, GAP, Karadeniz ve Kapadokya olacak 

2019’un ‘Göbeklitepe Yılı’ ilan edilmesiyle Güneydoğu Anadolu Bölgesi yeni bir tanıtım üstünlüğü kazandı. Bu sayede geçen yıldan bu yana ağırladığı turist sayısını katlayan GAP güzergahı, 9 günlük tatilin de merkezinde olacak.

Kısa ve uzun dönemli turlar genellikle, 2, 3 ve 5 şehir içeriyor. Buna göre, Gaziantep, Şanlıurfa, Mardin, Adıyaman ve Diyarbakır öne çıkarıyor. Bu merkezlerde ise, Halfetli, Midyat, Hasankeyf, Zeugma Müzesi, Nemrut Dağı, Göbeklitepe başlıca gezilecek güzergahları oluşturuyor. 

Yine tatilin vazgeçilmezlerinden biri de Kapadokya bölgesi olacak. Nevşehir’de Göreme/Avanos’tan Ihlara’ya kadar tüm bölge hem yerli, hem de yabancı turistin gözdesi olarak öne çıkacak.

Yaz mevsimi iyle daha serin tatil tercihi olanlar ise rotayı Karadeniz’e kıracak.Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Batum’a kadar yaylalar, dağlar turistin en çok tercih ettiği turlardan. Batı Karadeniz Turu olarak satılan Safranbolu-Amasra ise her dönem ğu gibi yine yoğun bir tatilci kitlesini ağırlayacak.

THE CRUISE LIFE


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Alman tatilciler korona sonrası için ne düşünüyor
Alman tatilciler korona sonrası için ne düşünüyor
İspanya 1 Temmuz'dan itibaren kapılarını turistlere açacak
İspanya 1 Temmuz'dan itibaren kapılarını turistlere açacak