9 günlük bayram tatili turizmcilerin yüzünü güldürdü
Reklam

9 günlük bayram tatili turizmcilerin yüzünü güldürdü

Ramazan Bayramı tatilinin 9 gün olarak belirlenmesine ilişkin değerlendirmede bulunan TÜROFED Başkanı Osman Ayık, “Tatil planı yapanların bir an önce karar verip, son ana bırakmayarak cazip alım fırsatını değerlendirmelerini tavsiye ediyorum" dedi.

19 Nisan 2019 - 15:29
Reklam

Ramazan Bayramı kapsamında kamu personelinin 3 Haziran Pazartesi yarım gün, 7 Haziran Cuma tam gün idari izinli sayılmaları kararı ile birlikte bayram tatili 9 gün olarak belirlendi. 9 günlük tatili değerlendiren Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, blok tatillerin yıl başlarında ilan edilmesinin büyük bir avantaj sağlayacağını belirtti.

Tatilin 9 gün olarak belirlenmesinden memnuniyet duyduğuna belirten Ayık, “9 günlük bir tatil, insanların kolay planlama yapmasını sağlayacak. Özellikle dini bayramlarda aileler önce ziyaretlerini gerçekleştiriyor ardından tatillerini yapıyorlar. Bu açıdan trafiği de bölüyor” dedi. Bugünden itibaren yansımasının görülmeye başlanacağını aktaran Ayık, vatandaşlara bir an önce karar verip, son ana bırakmayarak cazip alım fırsatını değerlendirmeleri tavsiyesinde bulundu. 

‘Rezervasyonlarda ciddi artış görüldü’

Sektörün her kolu için iç pazarın önemli ğunu vurgulayan Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ülkay Atmaca ise, Kasım ayından itibaren erken rezervasyon ve indirim kampanyalarının başladığını hatırlatarak, “Ramazan Bayramı tatili dün açıklandı. Kararın ardından rezervasyonlar hemen kendini hissettirdi, ciddi bir artış görüldü. Ramazan sürecinde de rezervasyon taleplerinin devam edeceğini öngörüyoruz” dedi. Atmaca, bu yıl genelinde yoğunluk yaşanacağını belirterek, yerli turistlerin tatil planlamalarını erken yapmalarında fayda olacağı mesajını verdi.

‘Yüksek doluluk olacak’

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı da tatil açıklanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Bir an önce açıklanması zaten isteğimizdi, bu bağlamda teşekkür ediyoruz. Vatandaşlarımızın erken rezervasyon yaptırmalarında fayda var. Otellerde sezon açıldığından var olan kampanyalardan yararlanabilirler” ifadelerini kullandı. Yağcı, turizm sektöründe özellikle otellerde yüksek doluluk olacağı bilgisini verdi. 

THE CRUİSE LİFE

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Som Dona Hotel yalnızca kadınlara hizmet ediyor
Som Dona Hotel yalnızca kadınlara hizmet ediyor
Rusya Dışişleri Bakanlığı, Otel havuzunda dehşeti yaşayan kız için devreye girdi
Rusya Dışişleri Bakanlığı, Otel havuzunda dehşeti yaşayan...