2023’ün turizm hedefi 70 milyon turist
Reklam

2023’ün turizm hedefi 70 milyon turist

“Turizm Dünyası Kadıköy’de Buluşuyor” etkinliğinde konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye’nin turizmde yükselme kararlılığı kapsamında 2023 yılı için hedefledikleri rakamın 70 milyon turist olduğunu belirtti.

11 Mart 2019 - 12:19
Reklam

“Turizm Dünyası Kadıköy’de Buluşuyor” etkinliğinde konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye’nin turizmde yükselme kararlılığı kapsamında 2023 yılı için hedefledikleri rakamın 70 milyon turist ğunu belirtti.

Kozyatağı Hilton Otel’de düzenlenen “Turizm Dünyası Kadıköy’de Buluşuyor” etkinliğinde konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye’nin turizmde yükselme kararlılığı kapsamında 2023 yılı için hedefledikleri rakamın 70 milyon turist ğunu belirtti.

Maksimum verimlilik şart

Turist sayısıyla birlikte turizm gelirlerinde de hedefin yükseldiğine işaret ede Bakan Ersoy, hedeflere ulaşmak için maksimum verimliliğin sağlanması ve turizm alanlarının 81 ilde yapılması gerektiğini vurguladı. Ersoy, sözlerine şunları ekledi: “İkisi için de paralel bir çalışma yürütüyoruz. İstanbul biliyorsunuz Türkiye açısından çok önemli bir turizm destinasyonu. Türkiye'ye gelen turistlerin 3'te 1'i İstanbul'da, 3'te 1'i Antalya'da, 3'te 1'i de diğer şehirlerimizde konaklıyor.”


İstanbul'daki finans merkezinin Anadolu yakasına konuşlandırılmasının İstanbul açısından büyük avantaj ğunu vurgulayan Ersoy, bu gelişmenin Anadolu yakasındaki ticari turizme de fayda sağlayacağını ifade etti. Ersoy, özellikle müze ve kütüphaneler başta olmak üzere Kadıköy'deki projelerin hayata geçirilmesi konusunda bakanlık olarak yatırım ve tanıtım desteği sağlayacakları kaydetti.

Turizm Geliştirme Fonu hayata geçiyor

Ersoy Turizm Geliştirme Fonu'na ilişkin ise şunları söyledi: “Şu anda dünyada en büyük turizm geliri elde eden ilk 10 ülkeye baktığınızda, bunun 7'sinde Turizm Geliştirme Fonu benzeri bir fonun ğunu görüyorsunuz. Turizmde gelirler konusunda hak ettiği yerin üzerinde olan ülkeleri incelediğinizde, onlarda da Turizm Geliştirme Fonu ğunu görüyorsunuz. Biz de bu fonu inşallah çok kısa bir süre içerisinde, yaz sezonu başlamadan önce hızlı bir şekilde hayata geçirmeyi planlıyoruz.”

 

THE CRUISE LIFE

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DocuBox HD'den belgesel serisi
DocuBox HD'den belgesel serisi
Karavan turizmine ilgi koronavirüsün ardından arttı
Karavan turizmine ilgi koronavirüsün ardından arttı