Reklam
  • Reklam
2019 kruvaziyer turizmi: Bilinmeyene yolculuk trendi
Reklam

2019 kruvaziyer turizmi: Bilinmeyene yolculuk trendi

Kruvaziyer turlarının 2019 yılında en büyük çekim gücünün bilinmeyeni keşfetmek amacıyla çıkılan gizemli yolculuklar olduğu anlaşıldı.

07 Ocak 2019 - 10:58 - Güncelleme: 07 Ocak 2019 - 13:35
Reklam

Kruvaziyer turizmi konusunda araştırmalar yapan CruiseCompete, binlerce gezgin ile iletişim kurarak kruvaziyer turizminin 2019 yılı trendlerini belirledi. CruiseCompete'in araştırmasında trendlerin hem bilgi dolu hem de güncel olması ve gezginler için unutulmaz bir seyahat oluşturması hedeflendi. Kruvaziyer turlarının 2019 yılında en büyük çekim gücünün bilinmeyeni keşfetmek amacıyla çıkılan gizemli yolculuklar olduğu anlaşıldı. CruiseCompete’in 2019 için kruvaziyer turizminin çekim gücü olabilecek belirlediği üç eğilim şöyle:


1. KARANLIKTA BÜYÜLEYİCİ GÖKYÜZÜNÜ İZLEMENİN KEYFİ

Büyüleyici bir karanlık gökyüzünü seyrettiğiniz bir yolculuğa katılmak için astronom olmak zorunda değilsiniz. Bilim ve Teknoloji Enstitüsü'nün ‘Işık Kirliliği’ araştırmasına göre dünyadaki toprak kütlesinin % 80'i ışık kirliliğinden rahatsız bulunuyor. Avrupa ve ABD'deki insanların% 99'u yapay ışıklandırma ile gece gökyüzü gözlediğini gösteriyor.Durum böyle olunca, en son ne zaman gece gökyüzüne gerçekten iyi baktınız ve ne görebildiniz? Şanslıysanız muhtemelen Büyük Ayı'yı belirleyebilirdiniz. Ancak gerçek takım yıldızını seyretmek için fırsatlar çok azdır. Neyse ki, karanlıkta gökyüzünü izleyebileceğiniz alanlar artıyor. Böylece yıldızların büyüleyici manzaralarını daha iyi seyredebiliyorsunuz. Özellikle açık deniz düşük ışık kirliliğine sahiptir. Kruvaziyerlerin seyir yolları özellikle gökyüzünü seyredebileceğiniz güzergahlarda yol alır. Bu imkan yıldızları seyretmek için tatilin en romantic ve önemli bölümünü oluşturur.Örneğin, Princess Cruises’ın güzergahı böyle bir seçimle hazırlanır. Bir astrofizikçi tarafından yönetilen göz kamaştırıcı geceler sunar. Belki de kuzey ışıklarını izleyebilir veya yıldızlara bakarak seyir yapmak istersiniz. Kuzey ışıkları seyir rezervasyonu yaparak, parıldayan renkleri gece gökyüzünde görüntülemeyi seyehatinizle birleştirebilirsiniz. Cunard Cruises ise 2019 Kasım ayında 12 gece gidiş dönüş konaklamalı bir turla Southampton'dan Norveç kıyılarında Kuzey Işıkları'nı izleme fırsatı sunuyor.

2. DNA’YI ARAŞTIRMAK VE GEÇMİŞİNİZE YOLCULUK

Kruvaziyer ile seyahat boyunca ailenizle birlikte yeniden kaynaşma imkanı ve yeni bağlantılar sağlayacak unutulmaz bir yolculuk sunabilirsiniz. ABC News’in araştırmasına göre, şecere ile ilgilenmek bahçe ile uğraşmaktan sonra Amerika’nın en popüler ikinci hobisidir. Soy ağaçları düzenlemek ve DNA testi çalışmalarının evrensel bir çekiciliği vardır. Çünkü çoğumuz doğup büyüdüğümüz yerlerin ötesine uzanan bir geçmişe sahibiz.Aile geçmişimizi yüksek bir doğruluk derecesi ile belgelendirmemize izin veren bilgi çağında yaşıyoruz, ancak bize gerçekten nereden geldiğimizi söylüyor mu? Tarihle olan gerçek bir bağlantı ancak kâğıttaki isimlerin gerçek olduğu, insanların ve yabancı konumların aile tarihinin hazineleriyle dolu atalara ait vatanlar haline geldiği seyahatle yaşanabilir.2019, insanların seyahatlerinde aile tarihlerinde öne çıkan şehirleri ve ülkeleri ziyaret etme isteklerini yansıtan bir dalgalanma görecektir.Örneğin Ancestry.com, Ağustos 2019’da Dublin, Cork, Kerry ve Galway’i ziyaret eden 11 günlük bir İrlanda Ancestry Turu sunuyor. The Irish Ancestral Research Association ile birlikte tasarlanan bu özel tur, arşivlerde, kütüphanelerde araştırma süresine izin veriyor. Toplam 25 gece sürecek turda İngiliz Adaları Büyük Macerası ile Dublin, İrlanda'dan Ft. Lauderdale, Florida yer alıyor.Geçmişinizle ilgili bir bölgeyi daha derinlemesine incelemenizi sağlayan, gezi ile geçmiyinizi keşfediyorsunuz.Expand PONANT’ın 27 Eylül 2019'da General MacArthur'un yer aldığı 2.Dünya Savaşı'nın geçtiği ülke ve şehir turlarıyla insanlara tarihi geçmiş yaşatılıyor.

3. GIZEM, MACERA VE KEŞFETMEK HEYECANI


Gizemli bir yolculuk yapmaya hazır mısınız? Nereye gittiğinizi, ne göreceğinizi, nerede kalacağınızı ve ne yiyeceğinizi bilemeyeceğiniz sürpriz bir yer? Bu yılın başlarında, Intrepid’in i bu tür ilk gezi olan, Uncharted Expedition’u düzenliyor. Bu özel tur duyurulduğu zaman Kazakistan’dan Moğolistan’a kadar 3.500 kilometre yolculuk etmeyi seçen 10 gezginle bir gecede tükendi. Henüz Google tarafından haritalanmayan ve yolculuk sırasında yalnızca aralıklı elektrik ve WIFI olan, birkaç soğuk duş ve dogal mares sütü olan yollarda gizemli yolculuğunuzu hayal edin!Ayrıca 2019 için deneyimli gezginler için “gizemli yolculuk” sunmak onlar adına bir iyilik olarak tanımlanıyor. Böyle bir geziSaga Cruises, ve Fred Olsen bu yıl 3 seyir planladı. Bu yolculukları için 2019’da talep durmayacak. İnsanların macera tutkusu ve bilinmeyene karşı duydukları istek ile körüklenen bu turarda büyük bir artış olması bekleniyor.

SIRLARIN DERİNLİĞİ ÇEKİYOR

2019 yılında dünyanın doğal ortamlarına ve yaşamın sırlarına doğru seyahat etme tutkusu kruvaziyer turizminin önemli unsurlarından biri haline geliyor. Doğada derin bir ruhsal derinlik ve farklı bir gizem var. İnsanlar bunları keşfetmeyi seviyorlar. Kutsal yerlere, doğanın sırlarına, yönelik, küresel şifa merkezlerine, manevi ilham alanlarına erişim sağlayan yüzlerce kruvaziyer seyir programı var. Bu kutsal alanların önemi, kelimelerle veya resimlerle ifade edilemez. Yaşattıkları farklı duyguları anlamak için gezginler onları şahsen deneyimlemek zorundadırlar. İşte bu amaçla kruvaziyer turlarının 2019 yılında en büyük çekim gücü gizeme yolculuklar oluyor.

KUTSAL YERLER ASIA/FAR EAST

Bejing, China, Hanging MonasteryBeppu, Japan, Beppu OnsenDehli, India, Taj MahalDehli, India, RishikeshHiroshima, Japan, Peace Memorial ParkKochi, Kanyakumari, India, 3 oceans unite, Ghandi MemorialMumbai, India, Ajanta and Ellora cavesQingdao, Tai Shan, China, Tai Shan Dai Mai ComplexShanghai, South Korea, Lotus Lantern FestivalShimizu, Japan, Mt FujiTaipai, China/Taiwan, Wenwu TempleYangon, Myanman, Bagan

CARIBBEAN

Bridgetown, Trinidad and Tobago, DiwaliEUROPEBordeax, France, LourdesBucharest, Romania, Hurezi MonastaryCologne, Germany, Aachen CathedralCologne, Germany, Shrine of the Three KingsDublin, Ireland, NewgrangeHolyhead, Holywell, Wales, St Winefride's WellLisbon, Portugal, Our Lady of FatimaMadrid, Spain, MezquitaBeaches of Normandy, France, Normandy American Cemetary and MemorialParis, France, Chartres CathedralParis, France, Mont-St.-Michael

MEDITERRANEAN

Cairo, Sinai peninsula, Mt Sinai/St. Catherine's MonasteryHaifa, Nazareth / Galilee (Haifa), Israel, Sea of Galilee (Lake Tiberias)Istanbul, Turkey, Blue MosqueJerusalem, Bethlehem, Cave of the NativityJerusalem, Israel, Western WallJerusalem, Israel, Holy Sepulchre ChurchJerusalem, Israel, Yad VeshemTripoli, Lebanon, Cedars of God LebanonLivorno, Italy, Chapel of the StigmataLuxor, Egypt, Valley of the KingsRhodes, Greece, The Cave of the ApocolypseRome, Italy, Abbazia Di San GalganoRome, Italy, St. Peter's BasilicaMIDDLE EASTAqaba, Jordan, PetraNORTH AMERICABaltimore, Virginia, Arlington National CemetaryHuatulpo, Mexico, Day of the DeadNew York, New York, Ground ZeroBaltimore, Washington DC, Vietnam Vetrans Memorial

SOUTH AMERICACA

opacabana, South America, Islands of the Sun and MoonEaster Island, South Pacific, Easter IslandLima, Peru, Mcchu Picchu/ Sacred Valley of the Inca


THE CRUISE LIFE

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
IMO, #iamonboard ile denizci kadınlara destek olacak
IMO, #iamonboard ile denizci kadınlara destek olacak
Sahillerde hareketlilik başladı
Sahillerde hareketlilik başladı